Wyniki próbnej matury z matematyki
Dodano: 14-12-2009, 12:54

CKE ogłosiła na swojej stronie krajowe wyniki próbnego egzaminu maturalnego z matematyki. Udostępniono również szczegółowe zasady punktowania odpowiedzi do zadań otwartych, zgodnie z którymi sprawdzano arkusze egzaminacyjne.

CKE podała, że do egzaminu przystąpiło ogółem 354 677 uczniów – w tym 228 uczniów słabowidzących i 35 niewidomych, którzy pracowali na dostosowanych arkuszach egzaminacyjnych. Próg 30% punktów osiągnęło, czyli zdało egzamin, 76% uczniów.

Najpóźniej 14 grudnia dyrektorzy szkół biorących udział w egzaminie otrzymają drogą elektroniczną z okręgowych komisji egzaminacyjnych szczegółowe wyniki każdego ucznia w każdym zadaniu. Będą mogli udostępnić je zainteresowanym uczniom i nauczycielom.

Przypominamy, że każdemu uczniowi przysługuje prawo wglądu w swój arkusz egzaminacyjny, przechowywany w terytorialnie właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej, w ciągu sześciu miesięcy od daty egzaminu.