Wyniki próbnej matury
Dodano: 08-12-2009, 10:42

Termin ogłoszenia wyników próbnej matury

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała informacje o terminie i sposobie ogłoszenia wyników próbnego egzaminu maturalnego z matematyki, który odbył się 3 listopada br.
Arkusze egzaminacyjne uczniów zostały już sprawdzone i ocenione przez przeszkolonych egzaminatorów, których powołali dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych. Obecnie trwa weryfikacja ocen i tworzenie elektronicznej bazy danych.

Wyniki próbnej matury zostaną ogłoszone 14 grudnia br. na stronie internetowej CKE oraz tego samego dnia przesłane drogą elektroniczną dyrektorom szkół biorących udział w egzaminie. CKE opublikuje szczegółowe zasady punktowania odpowiedzi oraz poda wyniki ogólne egzaminu (średnią arytmetyczną oraz krajowy odsetek uczniów, którzy uzyskali co najmniej 30% punktów). Dyrektorzy szkół otrzymają natomiast szczegółowe wyniki każdego ucznia w każdym zadaniu.

Jak zaznaczono w komunikacie, każdy uczeń ma prawo wglądu w swój arkusz egzaminacyjny przechowywany w terytorialnie właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej w okresie półrocznym od daty egzaminu.